Jury Panel
Open Category
Chan Chi-wa Ernest
Lau Kok Rui
Jacqueline Liu
Man Lim Chung
Wong Hin Yan
Open Category (Pre-selection)
Li Mei Ting
Lo Chun Yip
Norris Wong
Youth Category
Chan Kin-long
Fish Liew
Man Pui-hing Mani
Eric Poon
Animation Category
Fung Hing-keung
Lo Che-ying
Tamas Waliczky
Ulrich Wegenast
Yu Kaho
Asian New Force Category
Timmy Chih-Ting Chen
Chong Keat Aun
Li Ya-mei
Adam Wong
Didi Wu
Asian New Force Category (Pre-selection)
Timmy Chih-Ting Chen
HSIEH I-Hsuan
Tsang Hing Weng Eric
Media Art Category
Bryan Chung
Jessey Tsang Tsui-Shan
Kingsley Ng
Nóra Ó Murchú
Ulanda Blair
Open Category
Chan Chi-wa Ernest
Ahong Cheung
Law Tsin-fung Angela
Mak Hei-yan Heiward
Wong Chun
Open Category (Pre-selection)
Nose Chan
Lo Chun-yip
Wong Siu-pong
Youth Category
Hanna Chan
Chan Kin-long
Jill Li
Adam Wong
Norris Wong
Kenji Wong
Animation Category
Joycelyn Choi
Max Hattler
Lo Che-ying
Jack Shih
Haze Tsui
Wong Chiu-tat Justin
Koji Yamamura
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Joon Moon
NG Tsz-Kwan
Max Sacker
Billy Tang
Asian New Force Category
Lee Isaac Chung
Simon Chung
Clarence Tsui
Wong Kim-fan
Ruby Yang
Asian New Force Category (Pre-selection)
Timmy Chen Chih-Ting
Cheng Chuen-wai
Eric Hui
VR Special Prize
Marc Lopato
Tsang Tsui-shan
Tamás Waliczky
Open Category
Chan Hing-kai
Eric Poon
Chan Chi-wa Ernest
Felix Tsang
Louisa So
Open Category (Pre-selection)
Nose Chan
Charlie Fung
Wong Siu-pong
Youth Category
Adam Wong
Kenny Leung
Lo Chun-yip
Tim Lui
Yoyo Sham
Animation Category
Chiu Li-wei
Lo Che-ying
KongKee
Vincent Mak
Wong Ping
Mandy Tsang
Media Art Category
Bryan Chung
GayBird
Mizuki Takahashi
Yuan Goang-ming
Yuen Cheuk-wa
Ip Yuk-yiu
Lai Chiu-han Linda
Asian New Force Category
Ellen Pau
Hsiao Ya-chuan
Jamie Cheung
Joyce Yang
Chalida Uabumrungjit
Ray Yeung
Asian New Force Category (Pre-selection)
Didi Wu
Cheng Chuen-wai
Eric Hui
Open Category
Peng Shan
Jacqueline Liu
Amy Chin
Law Sum-po Jamsen
Cheung King-wai
Chan Chi-wa Ernest
Open Category (Pre-selection)
Nicole Chan
Nose Chan
Chan Tsz-wan
Youth Category
Lo Chun-yip
Cheuk Cheung
Chiu Sin-hang @ToNick
Adam Wong
Wong Yuk-ying Sonia
Animation Category
Ho Ka-ho
KongKee
Vincent Mak
Lo Che-ying
Hsieh Wen-ming
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Samson Young
Sarah Lee
Wang Jun-jieh
Tamas Waliczky
Asian New Force Category
Kuo Ming-jung
Felix Tsang
Cecilia Wong
Tammy Cheung
Brillante Mendoza
Asian New Force Category (Pre-selection)
Cheng Chuen-wai
Didi Wu
Eric Hui
Open Category
Mary Wong
Ruby Yang
Chan Chi-wa Ernest
Eric Poon
Kwan Pun-leung
Open Category (Pre-selection)
Nose Chan
Gary Tang
Kiki Ho
Youth Category
Adam Wong
Lee Cheuk-pan
Lo Chun-yip
Tsang Tsui-shan
Chui Tien-you
Animation Category
Lo Che-ying
Tsui Ka-hei
Henri Wong
Mak Shing-fung
Matt Abbiss
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Tamás Waliczky
Kingsley Ng
Joseph Cutts
Takahashi Mizuki
Asian New Force Category
Yamashita Nobuhiro
Boo Junfeng
Simon Chung
Joyce Yang
Ying Liang
Asian New Force Category (Pre-selection)
Didi Wu
Cheung Tit-leung
Cheng Chuen-wai
Eric Hui
Open Category
Ying Liang
Adrian Chow
Candace Chong
O Sing-pui
Stanley Kwan
Open Category (Pre-selection)
Gary Tang
Nose Chan
Lai Yan-chi Mo
Youth Category
Wong Chun
Adam Wong
Amos Why
Andrew Choi
May Fung
Serrini
Animation Category
Lo Che-ying
Ulrich Wegenast
Liu Jian
Yu Ka-ho
Peter Ng
Tsui Ka-hei
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Minoru Hatanaka
Orlean Lai
Yang Yeung
Ng Tsz-kwan
Tamás Waliczky
Asian New Force Category
Vincent Chui
Joyce Yang
Simon Chung
Yang Li-chou
Rita Wong
Asian New Force Category (Pre-selection)
Cheung Tit-leung
Cheng Chuen-wai
Eric Hui
Open Category
Fruit Chan
Winnie Tsang
Adrian Chow
Mary Wong
Chan Hing-kai
Open Category Pre-selection Panel
Nose Chan
Gary Tang
Chang Yuk-mui Gispy
Youth Category
Adam Wong
Wong Chun
Andrew Choi
6@RubberBand
Tsang Tsui-shan
Anthony Fung
Animation Category
Lo Che-ying
Elphonso Lam
Tamás Waliczky
Wong Ying
Victor Wong
Yu Ka-ho
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Ulanda Blair
Gao Shiqiang
Yutaka Yano
Roland Yu
Asian New Force Category
Patrick Suen
Vincent Chui
Ying Liang
Tom Lin
Ellen Kim
Asian New Force Pre-selection Panel
Cheng Chuen-wai
Cheung Tit-leung
Eric Hui
Open Category
Lee Yee
Linda Chiu-han Lai
Patrick Suen
Lawrence Lau
Saville Chan
Tsang Tsui-Shan
Yau Nai-hoi
Open Category Pre-selection Panel
Nose Chan
Gary Tang
Tsang Tsui-Shan
Youth Category
Adam Wong
Adrian Chow
Chan Wing-chiu
Lau Ho-leung
Kit Hung
Animation Category
Lo Che-ying
Welby Chung
Eddy Hui
Mandy Tsang
Siuhak
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Ying Kwok
Ng Tsz-Kwan
Kristina Maurer
Sarah Lee
Asian New Force Category
Ernest Chan
Katherine Lee
Edith Chiu
Shen Ko-shang
Simon Chung
Asian New Force Category Pre-selection Panel
Cheng Chuen-wai
Simon Chung
Eric Hui
Open Category
Nansun Shi
Sylvia Chang
Vincent Chui
Eric Poon
William Cheung
Open Category Pre-selection Panel
Nose Chan
Gary Tang
Tsang Tsui-shan
Youth Category
Adam Wong
Roy Tsui
Adrian Chow
Ruby Yang
Wong Chi-chung
Tony Chun
Animation Category
Yu Ka-ho
Lo Che-ying
Dennis Yeung
Welby Chung
Lam Kee-to
Media Art Category
Bryan Chung
Ip Yuk-yiu
Eve Tam
Erkki Huhtamo
Maurice Benayoun
Ng Tsz-Kwan
Asian New Force Category
Bede Cheng
Ying Liang
Ernest Chan
Lav Diaz
Lim Kah-wai
Asian New Force Category Pre-selection Panel
Simon Chung
Cheng Chuen-wai
Ernest Chan
Open Category
Nansun Shi
Yau Ching
Chang Tieh-chih
Vincent Chui
Mabel Cheung
Youth Category
Adam Wong
arumimihifumi
Eric Poon
Mathew Tang
New Youth Barber Shop
Animation Category
Tamas Waliczky
Justin Wong
Lo Che-ying
Yung Kwok-yin
Dennis Yeung
Media Art Category
Bryan Chung
Yung Ma
Jeffrey Shaw
Harald Kraemer
Ellen Pau
Asian New Force Category
Teresa Kwong
Ernest Chan
Yuni Hadi
Ruby Yang
Ying Liang
Open Category
Felix Chong
Gary Tang
Rachel Zen
Leung Man-tao
Youth Category
Adam Wong Sau-ping
Adrian Chow
Heiward Mak
Candace Chong
Ong Yi Hing
Animation Category
Yu Ka-ho
Justin Wong
Lo Che-ying
Alice Mak
Andrew Chen
Interactive Media Category
Bryan Chung Wai-ching
Henry Ma
Jane Prophet
Eve Tam
Jason Chiu
Asian New Force Category
Teresa Kwong
Chan Chi-wa Ernest
Chan Wai
Tan Chui-mui
Arvin Chen
Open Category
Ying Liang
Cheung Kwok Ming
Ma Fung Kwok
Long Tin
Felix Chong
Youth Category
Adam Wong
Cheuk Wan Chi
Tsang Tsui Shan